Violoncellistka Terezie Kovalová
Foto: Michal Ureš
Zlehka přechází z žánru do žánru, z koncertního pódia na klubovou scénu, od klasického k elektrickému violoncellu. Hraje Vivaldiho, Bacha i Vladivojnu. Improvizuje, zpívá a skládá. Nepřehlédnutelná. I na přehlídkovém mole.

Domluvit si schůzku s Terezií Kovalovou se ukázalo být ne zrovna jednoduché. Když právě neučila děti (a tedy nebrala telefon), měla určitě zkoušku na představení (a zase ho nebrala). Pak neodpovídala ani na SMS či e-maily, protože se připravovala na koncert, anebo už právě někam koncertovat odjížděla. Třeba do Saúdské Arábie a Etiopie. Zvláště poslední destinace mi lehce vyrazila dech, a tak jsem se na ni hned (když tedy telefon začal zase fungovat a my se konečně sešly na snídani) zeptala. Mimochodem − ta snídaně v útulné kavárničce na pražské Ořechovce byla nakonec krásně pomalá.

Pro koho jste hrála v Etiopii?

Divíte se, proč zrovna tam, že? Taky mě překvapilo, když jsem našla na Facebooku zprávu: Dobrý den, mohla byste přijet zahrát do Etiopie? Říkala jsem si, že si ze mě někdo dělá šoufky. Ale nedělal. Chystali tam koncert u příležitosti svátku republiky, tedy 28. října. Pořádala ho česká ambasáda, ale konal se na italském konzulátu v Addis Abebě, protože tam mají druhý největší sál ve městě.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.