Aby vám lyže dobře klouzaly, je nutné správně nanést vosk. - Ilustrační foto
Foto: Archiv HN
Na horách napadl první sníh a vy byste nejraději vzali běžecké lyže a pustili se do stopy. Nejdřív je ale potřeba lyže pořádně navoskovat.

Připravte si lyže, vosk zvolený podle podmínek, v nichž budete lyžovat, a speciální "voskovací" žehličku. Podívejte se, jakou by měla mít teplotu - to je uvedeno na balení vosku. Chcete si pořádně rychle zaběžkovat? Pak zvolte skluzný vosk.

Sklouzněte se

Skluzné vosky zrychlují lyže a šetří vaši energii. U běžek na bruslení je nanášejte po celé délce skluznice, u lyží na klasickou techniku či u kombinovaných běžek pak na přední a zadní část skluznice – vynechte "stoupací komoru" uprostřed.

Vosk nejdříve žehličkou rozehřejte, nakapejte na skluznici a rozžehlete. Ještě než vosk zcela vychladne, odstraňte jej ze žlábku uprostřed lyže speciálním žlábkovačem. Zbylý vychladlý vosk seškrabte ze skluznice plastovou škrabkou. Posledních zbytků vosku zbavte skluznici pomocí kartáče.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.