Topmanažer firmy Ikea pro ČR, SR a Maďarsko Alessandro Lagazio
Foto: HN – Václav Vašků
Kromě kuchyní, ložnic či obýváků budou zákazníci Ikey na jaře procházet také okolo náborových koutků, plánuje Alessandro Lagazio, topmanažer této nábytkářské firmy pro ČR, SR a Maďarsko.

Je všední den, přesto se v restauraci obchodního domu Ikea na Zličíně hemží plno lidí. Stejně jako ostatní si i Alessandro Lagazio, personální ředitel společnosti pro středoevropský region, bere tác a řadí se do fronty. "Co si dáte?" ptám se, když se suneme kupředu. "Vepřový špíz s bramborem. Mám rád maso," odpoví můj dnešní společník.

Já vybírám z tradiční nabídky lososa s kolečkem bramborového pyré a holandskou omáčkou. Během návštěv v Ikei si dávám tohle jídlo skoro pokaždé. Tedy tak dvakrát do roka. Nedovedu si ovšem představit, že bych musela volit mezi několika málo stále stejnými pokrmy každý den. "Máme tady kantýnu pro zaměstnance, kde kromě našich typických jídel je na výběr i několik dalších. Vždycky například alespoň jedno vegetariánské," vysvětluje Alessandro Lagazio cestou ke stolu.

Pracovní oběd s topmanažerem firmy Ikea pro ČR, SR a Maďarsko Alessandrem Lagaziem

Restaurace Ikea

◼ Kdo patří mezi návštěvníky těchto obchodních domů s nábytkem, nejspíš tamní jídlo aspoň párkrát ochutnal. Nutno dodat, že pro rodiny s dětmi je to ideální restaurace, není nad dětské koutky, samozřejmě vybavené sortimentem Ikea, kam se ratolesti po jídle mohou přesunout.
◼ Nabídka jídel je v různých zemích obdobná, takže masové kuličky dostanou zákazníci všude na světě, i když místní drobné mutace jsou nevyhnutelné. Třeba v Itálii nesmějí chybět těstoviny, v Americe si zase více potrpí na saláty.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.