Architekti v interiéru nově použili množství dřeva. Jídelní stůl s masivní deskou doplňují křesílka od Charlese a Raye Eamesových, prodává je Vitra.
Foto: BoysPlayNice
Ikonický dům architekta Luďka Rýznera prošel pečlivou rekonstrukcí - jeho drsný zevnějšek nově vyvažuje přívětivý interiér.

Když byl v roce 2005 dokončen tento dům, pro obyvatele Humpolce to bylo v kontextu tamní zástavby něco tak bizarního a nepatřičného, že by se to klidně dalo srovnat s vystoupením kapely Pražský výběr na scéně žižkovského kulturního domu Na Chmelnici, které v roce 1982 odvysílala Československá televize do tehdejších domácností. Většina si tehdy pomyslela: "Co to sakra je?"

Odvážná architektura už ale takový osud má. Po svém dokončení podobné dojmy vyvolávala Eiffelova věž, Opera v Sydney, ale i Tančící dům v Praze. Dnes jsou to ikony, na které jsou "lokálové" právem hrdí. A tak je to i v případě domu nazývaného Plecháč, který navrhl architekt Luděk Rýzner z ateliéru OK Plan. Ačkoliv to nebylo přímo nezbytné, po více než 10 letech prošel rekonstrukcí, která skvělou stavbu proměnila téměř v dokonalou.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.