Katovna U Petra: „Z důvodu natáčení zavřeno do roku 2029“
Foto: Michaela Danelová
Pět měsíců po zákazu kouření v restauracích se v některých hospodách zase dýmá. Založili tam klub, natáčejí film o kuřácích nebo prostě jen mají "soukromý večírek". A úřady tápou.

Kousek nad pražským Národním muzeem je hned vedle proslulé restaurace Demínka méně známá suterénní hospoda s polopatickým názvem U Demínky. U vchodu svítí do tmy cedule "Kácovský klub české hospodské kultury" a další nápis upozorňuje: "Po dobu natáčení celovečerního filmu Tradice vinohradských hospůdek je kapacita pro členy omezena."

Dovnitř se ale jen tak nedostanete. Dveře lokálu nejdou zvenčí otevřít, je třeba zvonit. Mě však v domluvený čas čeká majitel podniku Pavel Velíšek, 61letý výřečný muž ve svetru. Sestupujeme po třech schůdkách do pivnice. Tedy vlastně do "klubu", jak mě pan Velíšek opakovaně opravuje.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.