Vynálezci chemického osvětlení Denis Havlena a Jakub Špaček ve svém baru připravují koktejly z netradičního alkoholu i domácích sirupů.
Foto: Libor Fojtík
Potká biofyzik ekonoma a povídá: "Vysokou máme za sebou, vyhráli jsme startupovou soutěž, co budeme dělat teď?" A otevřou bar a la chemická laboratoř.

Poprvé jsme se s Denisem Havlenou a Jakubem Špačkem setkali ve chvíli, kdy už měli skoro sbalené kufry a chystali se nadobro opustit Ostravu. V tomto městě vystudovali vysoké školy a posléze i vymysleli futuristické osvětlení v podobě kapaliny, jež reaguje na UV záření a mění se z čiré na barevnou. Na začátku ji představili v designových lampičkách, dnes už tekutina osvětluje jejich Chemistry Bar na pražských Vinohradech.

S původně startupovým projektem, který před rokem zvítězil v akceleračním programu Green Light, si to tvůrci namířili do hlavního města, aby zde otevřeli unikátní bar ve stylu chemické laboratoře. "Půjčili jsme si dodávku, naložili všechny naše věci a teď jsme tady," smějí se mladí podnikatelé, kteří se už tři měsíce každý večer převlékají do bílých laboratorních plášťů a svým hostům míchají drinky v pipetách a baňkách, zahalené kouřem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.