Kavárna Bohemia Boards & Brews funguje od začátku října.
Foto: Archiv Bohemia Boards & Brews
Začátkem října v Praze naplno otevřela velmi netradiční kavárna Bohemia Boards & Brews. Její specialitou není latté art nebo domácí cheesecake, nýbrž na 500 stolních her.

Kavárny s vlastní knihovnou, notebooky či tablety už v Česku nejsou žádnou vzácností. V mnoha podnicích si také můžete dát šachovou partii nebo třeba zahrát Člověče, nezlob se. Ke Gourmetguruovi se ale nedávno doneslo, že ve Vršovicích od začátku letošního října funguje kavárna, která celá stojí na širokém výběru deskových her. Podle nich dostala i název – Bohemia Boards & Brews.

Douglas KaufmanJejím zakladatelem je usměvavý Američan Douglas Kaufman, který zde potom, co před pětadvaceti lety absolvoval letní školu FAMU, už zůstal. Dosud působil jako marketingový poradce a jakmile dokončil poslední projekt, rozhodl se pro změnu. Jeho nová hravá kavárna sídlí v Charkovské ulici na místě předchozí restaurace pro děti a chůvy Králík v rádiu.

"Inspirací pro vytvoření podniku tohoto typu byla kanadská kavárna Snakes & Lattes, která v Torontu otevřela v roce 2011 a její koncept se rozšířil po celé severní Americe. Nyní přichází i do Evropy," vysvětlil Gourmetguruovi Kaufman, který několik takových podniků jako vášnivý hráč stolních her navštívil.

Některé hry do kavárny přinesl sám, jiné mu darovali přátelé a další slouží jako zkušební modely od herních vydavatelů. Celkem jich tu najdete okolo 500 a jsou ze všech koutů světa – třeba i z Japonska nebo Tchaj-wanu.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.