Oblečení na lyže z letošní kolekce sportovní značky VIST
Foto: archiv značky
Lyžařská sezona je tady a styloví lyžaři přemýšlejí, jaké nové oblečení si letos na svahy pořídí. Obléct se do bílé je sice efektní, ale spíš doma v obýváku - na sněhu vás nikdo neuvidí, včetně lyžaře frčícího za vámi. A to může být průšvih. Jak být na sjezdovce šik a přitom v bezpečí? Zvolte výrazné barvy.

Jasné vitamínové barvy v netradičních tónech, jejich kombinace, čisté střihy, funkčnost a komfort – tak vypadá letos hodně kolekcí lyžařského oblečení.

"Nebojte se barev," radí Ivo Šmíd z pražské prodejny Skicentrum Eden. Jasné barvy jsou na bílém sněhu dobře vidět, to může snížit riziko srážky. Výrazně oblečené dítě také na svahu snáze uhlídáte.

Letošní zima na horách bude tedy veselá, aspoň co se týká sportovní módy. "Nadále platí, že spousta lyžařů sáhne po černé nebo šedé, ale hodně se to mění. České lyžařky si oblíbily růžovou nebo žlutou barvu, muži jsou tradičnější, ale stále častěji se nechají přemluvit na zelené oblečení, tmavě či světle modré, a dokonce volí i limetkovou," dodává Ivo Šmíd.

Tyto barvy budou kralovat i letošním kolekcím módních značek. "V našem katalogu najdete ostrou červenou, oranžovou, fuchsiově fialovou v kombinaci se světlejšími odstíny, jako jsou světle fialová, vodní modř, zelená limetková či malinově červená," říká Alessandro Pescara, šéf italské značky VIST, která nabízí kromě lyžařského oblečení i závodní kombinézy, lyže, helmy a vázání. V jejich oblečení lyžuje například slovenská top slalomářka Veronika Velez-Zuzulová.Nebojte se zvolit na lyže výrazné barvy.

Na odbyt jdou také odvážnější kolekce – se skvrnami z leopardí srsti, dekoracemi od Swarovského nebo bohatými límci z pštrosích a černých kohoutích per. A důležité je také celkové sladění – lyže, boty, helma i oblečení by měly souznít dohromady.

Ivo Šmíd doporučuje oblečení na lyže důkladně vyzkoušet. "Podívejte se, zda se vám vejde do kapes vše, co s sebou na lyže nosíte. Praktická je kapsička na skipas na předloktí nebo látka na vyleštění brýlí jako součást kapsy, důležitý je sněhový pás, nejlépe na zip, či nastavitelná kapuce," dodává Ivo Šmíd. Samozřejmostí i u levnějších značek jsou už dnes nepromokavé materiály a podlepené švy.

Přemýšlíte o koupi nových lyží nebo snowboardu? I jim vládnou jasné a čisté barvy. Tak ať je letošní zima na horách dlouhá, abychom si novou výbavu užili!Nebojte se zvolit na lyže výrazné barvy. Vypadají dobře a také přispějí k vašemu bezpečí.