Výstava finského designu Echoes v pražském Mánesu
Foto: Finské velvyslanectví v Praze
Severský design není jen krásný, ale hlavně funkční. Dokazuje to také výstava v pražském Mánesu, jež je součástí oslav stého výroční finské nezávislosti.

Design a architektura jsou součástí finské kultury a odráží se v nich to, jací Finové jsou a jaká je jejich země. Ať už jde o společnost nebo všudypřítomnou přírodu. Výstava Echoes v pražském Mánesu, která probíhá do 30. října, je součástí oslav stého výročí finské nezávislosti. Vypráví o vztahu mezi životem Finů a podobou finského designu a architektury. Je rozdělena na osm hlavních témat, které tuto severskou zemi charakterizují: ticho, rovnost, krajina, světlo a tma, růst, uměle vyrobené, tradice a komunita.

Finský design není jen krásný, ale také velmi kvalitní a především funkční. Snad ve všech domácnostech používají designové předměty světově proslulých značek, jako je například Aaltova váza, ubrusy Marimekko nebo mumínkovské hrníčky Arabia. Z Finska pochází také řada významných architektů v čelem s Alvarem Aaltem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.