Chicagský soubor ATOM-r zahraje v pražské Venuši ve Švehlovce představení Kjell Theory. Vypráví příběh matematika, jenž rozluštil nacistický kód Enigma.
Foto: archiv divadelního souboru
Geniální matematik Alan Turing, který rozluštil nacistický kód, byl v rodné Británii za svou homosexualitu souzen. Přestěhoval se do Norska, kde pracoval na teorii vývoje tvarů lidského organismu. Jeho osudy propojuje slavný chicagský soubor se surrealistickým představením Guillauma Apollinaira.

Texty matematického génia Alana Turinga a hra Guillauma Apollinaira Prsy Tiresiovy, která letos slaví 100. výročí, se potkávají v autorské inscenaci chicagského souboru Anatomical Theatres of Mixed Reality (ATOM-r).

Mezinárodně oceňovaný soubor propojuje umění s novými technologiemi, experimentuje zejména s virtuální či rozšířenou realitou. V rámci festivalu Mezipatra mohou diváci zhlédnout inscenaci Kjell Theøry v úterý 7. listopadu od 20 hodin v žižkovském prostoru Venuše ve Švehlovce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.