Kardiolog Josef Veselka
Foto: Libor Fojtík
"Běhat je dobré. Ale běhat a k tomu psát je ještě lepší," říká špičkový lékař o nové cestě, již nastoupil před několika měsíci, a teď má na stole hotovou knihu.

Při bližším pohledu to má logiku. Kardiologie, maratony i psaní povídek. Přední český odborník na srdeční, ale též běžecké záležitosti, kardiolog Josef Veselka, si ke svým dvěma specializacím, z nichž ta profesionální před časem došla světového uznání − jako prvnímu Čechovi mu vyšel článek v prestižním světovém lékařském časopise Lancet −, přibral nového koníčka. Zvolil si činnost, v níž se lidé léta osmělují. Doufají, že je jejich talent přivede k literární věčnosti. Anebo aspoň k pochvale od někoho blízkého. Případně se nebudou stydět, až své řádky po sobě budou znovu číst…

Profesor Veselka, přednosta Kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Motol, zvolil jinou metodu. Usedl a začal psát. Psal kdykoliv a kdekoliv mohl, a najednou měl hotovo. Povídková sbírka Překroč ten stín, jež v těchto dnech vychází v nakladatelství Labyrint, je výsledkem zájmu o novou disciplínu v životní situaci, kdy je člověk dobře obeznámený s tím, co umí, a tak by vlastně nemusel nic nového zkoušet. Jenže Josef Veselka se nových zadání nebojí, rád se učí spisovatelskému řemeslu, a navíc dokáže skvěle uplatnit pracovní postup s názvem "nemluv a dělej". Vychází mu to. Zbývá tedy otázka, co přijde na řadu po psaní. Jisté zatím je, že kreslení to nebude.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.