Kolébka zimní dovolené
Foto: swiss-image.ch / Christof Sonderegger
Poněkud návyková krajina švýcarských Alp patří k nejkrásnějším koutům světa. Je plná romantiky, rekordů a unikátů.

Každý milovník romantické zimní krajiny a tradičních zimních sportů má dva velké sny. Tím prvním je vyzkoušet si pohádkové lyžování ve Švýcarsku, lákající lyžaře nejen délkou či náročností sjezdovek, ale především nádhernou atmosférou, romantickou krajinou zasněžených hor, jež většinu lyžařských středisek obklopuje a nabízí výhledy na marnotratnou kolekci čtyřtisícových vrcholů. Statistici je samozřejmě spočítali a skončili na čísle 48. Tolik švýcarských vrcholů pokořilo magickou hranici čtyř tisíc metrů. Když už jsme u toho počítání, tak přidejme ještě dvě zajímavá čísla. Délka všech značených sjezdovek dohromady činí 7400 kilometrů, zatímco délka běžeckých tratí se zatím zastavila na čísle 5500 kilometrů.

To nejlepší v srdci Evropy

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.