Postavy čtyřlístku
Foto: CinemArt
O tom, jak Čtyřlístek prokličkoval mezi dobovými vidlemi, a o tom, proč je nejspíš věčný.

Je to sice pohádka, ale obklopují ji silné příběhy těch, jichž se dotkla. Některé z nich jsou dramatické, ačkoliv autoři Čtyřlístku okolnosti jeho vzniku a úspěchu příliš dramaticky nelíčí. Problémy s minulým režimem? Ano, pár jsme jich zažili, říkají manželé Němečkovi, ale nic fatálního. Potíže s konkurencí? Jistě, chvílemi to bylo náročné, zvlášť po revoluci, ale zvládli jsme to. Únava z padesáti let práce? O té snad ani nemluvme, když zdraví slouží… A my se máme rádi!

Zvířecí hrdinové, jejichž podobu si dnes dokážou vybavit příslušníci přinejmenším tří generací, přičemž ta nejmladší se s nimi setkává díky řadě nových formátů − v kině, na internetu, prostřednictvím hraček i her − se posledními pěti dekádami pohybují s lehkostí, jaká se člověku s ohledem na žánr může zdát samozřejmá. Komu by vadil dětský časopis, v němž Fifinka vyvařuje, Myšpulín vymýšlí, Bobík zatíná svaly a Pinďa připomíná zásady osobní bezpečnosti? A není jejich dnešní úspěch s ohledem na letité postavení "podpultovky" skoro automatický?

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.