Jana Jahu Řezníčková (vlevo) a Lenka Rzepková.
Foto: Ginger Duo
Daly se dohromady přes cestovatelskou seznamku a společně se přihlásily na závod LowCost Race. Jeho smyslem je projet co nejvíce zemí za co nejméně peněz. Dostaly skromný rozpočet, spoustu netradičních úkolových výzev a časový limit deseti dnů. Letošní vítězky Jana Řezníčková a Lenka Rzepková během nich sehnaly lístky na luxusní loď, navštívily cizí svatbu nebo třeba vařily v michelinské restauraci.

Navštívit cizí zemi, ochutnat místní jídlo, poznat "domorodce" a zažít jejich kulturu nemusí vždy znamenat investici v řádu několika desítek tisíc korun. Že to jde i naopak, ukazuje akční závod LowCost Race založený nadšeným cestovatelem Mikym Škodou. Smyslem závodu je během deseti dní projet co nejvíce zemí za co nejméně peněz a získávat přitom body za plnění úkolů.

Třetí ročník, který probíhal od 5. do 15. srpna tohoto roku, ovládla zrzavá dvojka Ginger Duo, Lenka Rzepková a Jana Řezníčková. S celkovým počtem 73 108 bodů porazily dalších devět soutěžních týmů. S rozpočtem dva a půl tisíce korun na osobu projely čtrnáct zemí a absolvovaly výzvy jako Yes Man, kdy musely 24 hodin odpovídat jen "ano", zúčastnily se cizí svatby, získaly letenky pro mezinárodní let a tím rozhodně neskončily.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.