Umělecký ředitel Divadla pod Palmovkou Michal Lang
Foto: Libor Fojtík
Divadlo pod Palmovkou vstupuje do sezony, ve které oslaví 70 let své existence. Postarší dáma v poslední době rozkvetla, lidé se za ní znovu otáčejí. Jejím uměleckým šéfem je Michal Lang.

Divadlo má za sebou několik úspěšných premiér, chodí sem čím dál více lidí, tržby jdou nahoru a scéna tak plní závazky vůči městu, které je jejím zřizovatelem," hodnotí loňskou sezonu libeňské scény Michal Lang, jenž prý při práci nic neodpouští, nikoho nešetří, své názory vyjadřuje bez obalu. A jak sám říká, je tělem i duší bubeník.

Jak se z bubeníka stane divadelník?

Před listopadem 89 jsem svou budoucnost jednoznačně viděl v hudbě. Hrál jsem v různých kapelách a nesmírně mě to bavilo. K tomu jsem se živil jako závozník. Rozváželi jsme nábytek po kraji a mě bavilo pozorovat krajinu, oblohu. Moje kamarádka Marcela z Českého Těšína mi pak zařídila práci kulisáka v divadle. Udělala to zcela záměrně, takže to má na svědomí vlastně ona. Divadlu jsem nakonec propadl, ale hudby jsem se nevzdal, věnuji se skládání a chci zase hrát.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.