Šéfdesignérka módního domu Blažek Jana Kuťková
Foto: HN – Lukáš Němeček
"V březnu jsme naší přehlídkou připravili veřejnosti malý šok. Laťka je vysoko a krok zpátky neexistuje," říká mladá šéfdesignérka módního domu Blažek ke směru, jímž povede i další pánské kolekce. Módní svět se často prezentuje jako smršť osobností a trendů, z vyprávění Jany Kuťkové je ale cítit především zápal pro řemeslo.

Když usedá na pohovku a v šatech olivové barvy pózuje kolegyni na památeční fotku, je zřejmé, že její půvab je stejně osobitý jako charisma přítomných Italů. Ti se na veletrh látek Milano Unica vypravili v oblecích, jaké nebývají k vidění ani v centru města: tuhle se prochází extravagantní kostka, údajně dost svojská i na místní poměry, jinde hrají odstíny velbloudí srsti se světle modrou a vínovým akcentem. Okolí milánského dómu je přitom proslulé výskytem mimořádných elegánů; stačilo by je sundávat z kol a posílat na molo. Na výstavišti jsou však ještě o metu dál a hlavní návrhářka módního domu Blažek je, zdá se, esteticky na svém.

Jana Kuťková, talentovaná mladá žena, která u zavedeného výrobce pánských obleků vede tým designérů právě jeden rok a měsíc, se v mezinárodním prostředí pohybuje přirozeně. Na jednáních se zástupci firem, z nichž některé mají kořeny v 17. století, bedlivě poslouchá, převrací v prstech vzorky tkanin a v její tváři není příliš poznat, jestli ji něco zaujalo či ohromilo. Svou image si hlídá i během rozhovoru: mnoho osobních věcí neprobereme, a pokud přece nějaké, s jejich zveřejněním nakonec nesouhlasí.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.