Kristýna Malovaná
Foto: Tomáš Tesař
Kristýna Malovaná pochází z umělecké rodiny, a ač se umělecké kariéře snažila vzepřít, dohnala ji také. Začala s interiérovým designem, dnes tvoří autorské kolekce šperků, které působí jako z jiné planety. "Nosili je už naši dávní předkové. Představovaly pro ně cennosti, rodinný odkaz i symboly ochrany," říká.

Léto a hezké počasí šperkům obzvlášť přejí – na opálené kůži doplňky krásně vyniknou. Své o tom ví i designérka a návrhářka Kristýna Malovaná, která v kreativním prostoru BackYard uprostřed Starého Města tvoří šperky, které působí jako z jiné planety.

Předpoklady k umělecké budoucnosti měla mladá autorka odmalička díky rodině. "Oba rodiče vystudovali ateliér sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Mamka učí na DAMU a na svém kontě má docela úspěšnou sbírku bust," vysvětluje Kristýna, kterou prostorové umění a design ovlivňovaly od malička.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.