Gigathlon
Foto: Václav Pancer
Městské a silniční běhy se začínají o účastníky dělit s těmi ve volném terénu. Roste chuť zkusit si závody o dvou a více disciplínách, odhodlání však brzdí obavy z triatlonového plavání. Češi se navíc učí za závody cestovat, z čehož těží turistický ruch v regionech.

Výpis běžeckých závodů a seriálů v Česku obsahuje letos 1400 akcí, před pěti lety jich přitom bylo stěží 600. Přibývá také triatlonů pro veřejnost, amatérští sportovci mohou vybírat z více než stovky startů. Od dubna do října se dá každý víkend trávit sběrem startovních čísel a zážitků z tratí. Preference amatérských běžců se ale začínají měnit.

Běžecký seriál Běhej lesy, pořádaný agenturou Raul, hlásí už několik týdnů před startem v atraktivních lokalitách vyprodáno, stále více běžců si troufá i na různé horské trati. Dosud oblíbené městské běhy tak dostávají silnou konkurenci. "Lidé, kteří je běhají pravidelně, začínají hledat nové zážitky," uvádí Petr Lešek z Raulu.

Praha je běžeckými závody přesycená, jinde se ale pořád najdou místa, kde závodů moc není. "O taková místa my stojíme," říká za seriál závodů Labská výzva Kamila Voděrová. Městským běhům dává ještě dva nebo tři roky pořadatel závodů Gigathlon Jan Plachý, pak už nebudou mít kam růst. "Vidím teď dva směry, jedním z nich je útěk do přírody, kde jsou tratě rozmanitější a pro nohy příjemnější. Druhým je přesun k multisportovním aktivitám, lidé budou vyhledávat nové výzvy, třeba duatlon, triatlon či právě Gigathlon," popisuje.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.