Podle čeho se rodiče rozhodují, kam poslat děti na tábor? A co se na táborech dětem nejvíc líbí? - Ilustrační foto
Foto: ČTK
Táborová tradice v tuzemsku neumřela, přes 4/5 Čechů v dětství pravidelně jezdilo na tábory a dodnes na to rádi vzpomínají, 75 procent posílá na tábor i svoje děti. Více než polovina z těchto rodičů na týdenní letní tábor vyčlení až pět tisíc korun a při jeho výběru jim záleží hlavně na bezpečnosti. Ukazuje to nejnovější průzkum agentury NMS Market Research.

Pro 81 procent Čechů byl v dětství letní tábor neodmyslitelnou součástí prázdnin, na kterou dodnes rádi vzpomínají. Z letního průzkumu společnosti NMS Market Research vyplývá, že táborová tradice v tuzemsku neumřela, celkem 75 procent dotázaných totiž posílá na tábor i svoje děti. Více než polovina z nich (58 procent) si na týdenní letní tábor vyčlení z rodinného rozpočtu až pět tisíc korun a při výběru tábora jim záleží hlavně na bezpečnosti.

"Na táborová dobrodružství v přírodě, bojovky a večery u táboráku s kytarou dodnes rádo vzpomíná 81 procent dotázaných. Tři čtvrtiny rodičů (75 procent) nechtějí o stejné zážitky připravit ani své děti a většina z nich je posílá na tábory pravidelně. Platí to zejména pro rodiče, kteří vyrůstali ve velkých městech. Ačkoliv není výjimkou, že se dětem z tábora nechce domů a vrací se nadšené, 80 procent dospělých přiznává, že se občas neubrání strachu o své ratolesti," přibližuje výsledky průzkumu Kamil Kunc, Client Service Manager NMS Market Research.Co jste měli na táborech rádi?

Oblíbené tábory však nejsou nejlevnější a liší se zaměřením, nabídkou aktivit i nabízeným zázemím. Mezi tábory se těší oblibě zejména ty sportovní (56 procent), skautské (41 procent) nebo jazykové (27 procent). Za týdenní letní tábor je přes polovinu rodičů (58 procent) ochotno zaplatit až pět tisíc korun, 17 procent dotázaných by bylo dokonce ochotno připlatit si a jít i nad tuto částku. Samotnou platbou za tábor ale výdaje nekončí a většina rodičů dává dětem na tábor i menší kapesné. Při koupi sladkostí a pohledů si děti nejčastěji (46 procent) musí vystačit s částkou do pěti set korun, přičemž nejštědřejší jsou pražští rodiče. Celkem 25 procent dětí může počítat s částkou do dvou set korun a 19 procent pak může utratit až tisícovku. Nejméně peněz dávají rodiče z Olomouckého kraje.

HN

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.