Mladí manželé vyrábějí v bývalé teplárně zdravé snídaně.
Foto: Libor Teichmann
Jakub a Jitka Molnárovi se před pěti lety rozhodli vytvořit zdravý a na přípravu nenáročný pokrm bohatý na protein, bez alergenů a chemických přísad. Vymysleli práškovou směs Fit-day a založili tak úspěšnou značku. Svoje produkty dnes vyvážejí do bezmála dvaceti zemí světa.

Ona měla výhrady k běžnému stravování, on zase potíže s nadváhou. Vzali se, stali se vegany a společně vymysleli proteinový nápoj Fit-day, který se pije jako zdravá snídaně či lehká svačina. Manželé ho měli původně pro vlastní potřebu, dnes ale Jakub a Jitka Molnárovi vedou prosperující značku, se kterou získali zákazníky už v devatenácti zemích světa.

grafika: Češi žijí o 7,4 roku déle než v roce 1990. Ženy prožijí ve zdraví 65 let života, muži o 1,6 roku méně

Seznámili se na oslavě společného kamaráda. "Tohle je moje žena, řekl jsem, když jsem ji poprvé uviděl," směje se Jakub Molnár. Myšlenka proteinového nápoje, na které firma Fit-day vyrostla, je napadla roku 2012, produkt je na trhu dva roky. Mezitím Molnárovi stihli pro svoje podnikání zrekonstruovat část bývalé fabriky, kam nakoupili stroje, sehnali všechna potřebná povolení a vyvíjeli receptury svých nápojů, které tu vyrábí.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.