Fotografka a spisovatelka Sára Saudková
Foto: Sára Saudková
"Chlapi mě hodně baví, v jejich světě se cítím svobodně. Jsou takový elitní klub," říká fotografka a nyní i spisovatelka, která dlouhá léta provázela známého umělce, ale nakonec se rozhodla žít s jeho synem Samuelem.

Nestává se mi často, že by někdo snědl oběd rychleji než já. Sára Saudková to zvládla jako nic. Otřela si způsobně rty a usmála se. Překvapeně jsem jí řekl, že si mí spolustolovníci obvykle stěžují, že jím příliš rychle a hltavě. "Mají pravdu. Jen si ten řízek pěkně vychutnejte. Nemusíte nikam spěchat," řekla.

Ona v životě taky nikam nespěchá. Nebo tak aspoň působí. Vyrovnaně a klidně. Možná proto je tak půvabná. Vím, že je u žen nezdvořilé sdělovat jejich věk, ale ona ten svůj netají. Takže mohu napsat, že na to, že už jí bylo padesát, vypadá neuvěřitelně mladě.

Deset let žila se slavným fotografem Janem Saudkem, teď už 17 let žije s jeho synem Samuelem a vychovávají své čtyři děti. Sára Saudková fotografuje a v posledních letech také píše knihy. Tou první byl před dvěma lety částečně autobiografický román Ta zrzavá, vloni následovala kniha pohádek a teď nedávno vyšel román Zpocená záda. Jeho hlavní postavou je muž ve středním věku.

Nejsem literární kritik, ale jako čtenář mohu říct, že ta knížka není vůbec špatná. Ty předešlé jsem nečetl, takže když jsem začal číst tuhle, trochu jsem se bál. "Čeho?" zeptala se. "Že se mě zeptáte, co jí říkám, a já vám budu muset říct, že se mi nelíbila." Pokrčila rameny, že by to určitě nějak přežila.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.