Petra Plemlová začala podnikat v obýváku, dnes vlastní firmu s měsíčním obratem v řádu milionů.
Foto: Archiv Petry Plemlové
Čtyřnásobná matka Petra Plemlová vybudovala doslova v obýváku na koleni firmu, která má dnes 30 zaměstnanců a měsíční obrat kolem tří milionů korun. Začala prodejem látek a šitím moderních látkových plen, postupně do portfolia značky Unuo zařadila také oblečení či biokosmetiku. Přes těžké začátky se dokázala přenést. "Všechno zlé je pro něco dobré," říká sebejistě.

Když se s mladou podnikatelkou Petrou Plemlovou setkáváme v karlínském podniku Premier Mercato, nikdo by nehádal, že je tato štíhlá energická brunetka už čtyřnásobnou matkou – a právě díky potřebám pro své ratolesti se jí podařilo na koleni vybudovat společnost Unuo s třímilionovým měsíčním obratem.

V současné době žije a pracuje v Táboře, podnikat ale začínala v hlavním městě. Pochází z Krnova, jak napovídá přízvuk. "Ano, jsem z tamaď," usmívá se široce. Na otázku, co ji ze severu Moravy přivedlo na druhý konec republiky, Petra Plemlová odpovídá: "Odešla jsem za prací. Jsem vystudovaná učitelka v mateřské škole. Rok jsem si kdysi zkusila učit ve zvláštní škole, ale nemám na to nervy."

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.