Už na jazyku víno, zvětralé a mírně zkvašené, křičelo poplašeně: "Nepij mě!"
Foto: archiv
Rýnský ryzlink v "ráži" Smaragd z rakouského Wachau od vinaře Pichlera byl plný zlatých paprsků a opojně voněl. Něco však nebylo v pořádku.

Když se v Silicon Valley chcete sejít s někým důležitým, neberte ho na golf. To je moc fádní. Vezměte ho do The Battery, privátního klubu v sanfranciské Battery Street. Ten je sice pro veřejnost uzavřený, ale ten opravdu důležitý člověk nejspíš členství bude mít, tak si jen stačí zařídit, aby vás pozval.

The Battery založili před zhruba čtyřmi lety manželé Xochu a Michael Birchovi. Ona Američanka, on Brit, v roce 2005 začali provozovat sociální síť Bebo, již v roce 2008 prodali tehdy ještě bohaté společnosti AOL. Za 850 milionů dolarů! Aby ji o pět let později, už bezvýznamnou a nefunkční, koupili za milion zpátky. Ale to jen na okraj, klub The Battery s tím nesouvisí. Nanejvýš sloganem, který Bebo kdysi mělo: "Pravděpodobně ne pro nudné lidi." Pro The Battery platí totéž.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.