Jiří Pospíšil, europoslanec a správce Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových, se obléká velmi střízlivě. Pro módní kreace je podle něj vhodnější jeho fenka Bára.
Foto: Michaela Danelová
Obléká se střízlivě, aby působil nenápadně. A to v obou svých současných rolích - coby europoslanec i správce pražského Musea Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových.

K vytříbenému stylu má prý daleko. "Musím ale kombinovat pozici politika a galeristy, takže nosím tmavá saka, tmavé kalhoty, bílé košile," prohlašuje o sobě Jiří Pospíšil, jenž se snaží působit nenápadně a svou vizáží nechce nikterak provokovat. Za oblečení tedy příliš neutrácí.

"Jsem už politikem v méně exponované funkci a vzhledem k tomu, že veškerý volný čas trávím zde v Museu Kampa, o které se starám, umožňuje mi to preferovat nenucenou eleganci. No, nevím, jestli je to zrovna elegance, ale můžu chodit bez kravaty, což dělá i většina evropských poslanců. Díky tomu se cítím pohodlněji."

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.