Dům v sadu, Praha–Kyje / Šépka architekti (2016)
Foto: Tomáš Malý
Nejčastějším tématem letošních nominací jsou rodinné domy, kterých ve výčtu naleznete osm. Následují výstavní projekty či stavby spadající do oblasti vzdělávání. Jednoznačnou hvězdou letošního ročníku je Jihomoravský kraj, který je zastoupen 10 realizacemi. Polovina nominací byla postavena z veřejných finančních prostředků, jen tři z nich formou architektonické soutěže.

V pondělí byl v kulturní zóně Pragovka v Praze-Vysočanech oznámen užší okruh architektonických děl, která budou bojovat o Českou cenu za architekturu, do níž architekti na jaře přihlásili téměř 250 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota pod vedením Holanďanky Marianne Loofové do užšího výběru nominovala 42 děl, ze kterých na konci listopadu 2017 vzejde zhruba deset finalistů a držitel České ceny za architekturu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.