Interiér podniku Roesel - Beer & Cake v malostranské Mostecké ulici.
Foto: Cedric Larvoire
Pár metrů od Karlova mostu zvelebili dva spolužáci z gymnázia část přízemí starého domu a otevřeli tu zajímavý gastropodnik. Roesel - beer & cake nabízí pivo z minipivovaru a výtečné domácí paštiky, pomazánky, zákusky a dorty.

V malostranské Mostecké ulici objevil Gourmetguru nový podnik se zajímavým konceptem. Roesel – beer and cake, stálo na ceduli před vstupem do stinného průchodu starého domu. V turistickém centru vedle Karlova mostu si posléze Gourmetguru dal výborný domácí zákusek a pivo z malého východočeského pivovaru v Potštejně. A to za příznivou, neturistickou cenu. Gourmetgurua proto samozřejmě zajímalo, jak se sem podnik dostal.

"Spolumajitel Jindřich Kravařík je vnuk majitele domu, pana Roesela. Jeho rod žije na Malé Straně stovky let," objasnil Gourmetguruovi druhý společník David Hájek název podniku i jeho umístění. Oba někdejší spolužáci prý chtěli Mostecké nabídnout domácí alternativu k asijským restauracím, které v ní donedávna převládaly. Pojmenováním podniku po rodu malostranských starousedlíků chtěli také odkázat k trvalejším hodnotám, které kontrastují s místním rychloobrátkovým prodejem trdel a matrjošek.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.