Kozel
Foto: Tereza Bartošová
Povídku pro magazín ego! napsal Michal Šanda.

Bezmračnou oblohou se prohnal vítr a z rozkvetlé jabloně přivál otevřeným oknem zlatavý oblak pylu.

Tereza Bartošová
jarvis_5926afc5498ec227a1d10fef.png

"Slunečné jarní dny, ty první před horkým létem, jsou ideální období, kdy shodit huňatý kabát, nasadit tenisky a probudit se ze zimního spánku, který mám každoročně od prosince do března," říká mladá výtvarnice, která momentálně studuje v Bratislavě na Vysoké škole výtvarných umení. Její kniha Pohlavně s rozumem byla nominována na Národní cenu za studentský design 2016.

"Ať už jdou s tím jarem do hajzlu," řekl hostinský. Jak se za pípou zavrtěl, spadl na zem polštářek, o který se opíral, aby ho kachličky nezábly na cemr. Co noha nohu mine se odploužil do kuchyně pro utěrku. Setřel stůl pokrytý pylem a vzápětí utěrku důkladně vytřepal, což mělo za následek, že se oblak pylu pouze přemístil a pokryl navrstvené neumyté talíře ze včerejšího večera na židli u dveří, z nichž čpěl ocet a cibule po utopencích.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.