Manželé Jan a Růžena Kleinerovi, majitelé rodinné destilerie Kleiner.
Foto: Archiv destilerie Kleiner
Rodinná destilerie Kleiner z Žešova u Prostějova dodává lihoviny do předních českých restaurací a barů. Její desetiletá višňovice nyní získala stříbrnou medaili na sedmnáctém ročníku mezinárodní soutěže lihovin San Francisco World Spirits Competition. Soutěže se účastnilo 2252 vzorků ze 45 zemí světa.

Z úspěchů české gastronomické scény ve světě má Gourmetguru vždycky radost. Jinak tomu není ani v případě malé rodinné destilerie Kleiner z Žešova na Prostějovsku, jejíž deset let zrající destilát z višní zabodoval na světové soutěži lihovin. Ze 17. ročníku San Francisco World Spirits Competition si přivezl stříbrnou medaili.

Gourmetguru pátral dál a zjistil, že produkty Kleiner Distillery se v malých sériích vyrábějí ručně, od sběru ovoce až po stáčení do lahví. Majitelé podniku Jan a Růžena Kleinerovi v soutěži zaznamenali úspěch už minulý rok, kdy získali bronz za pálenku Wild Pin z divokých špendlíků.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.