Jan Lukas se svým vítězným originálním koktejlem Eco-tonni. Skládá se z čerstvé okurky s anýzem, jahodami a levandulí. A samozřejmě s vodou Mattoni.
Foto: gourmetguru

Osvěžující vítězné nealko

O tom, že skvělé koktejly nemusí být jen ty alkoholické, Gourmetgurua každoročně ubezpečuje barmanská soutěž Mattoni Grand Drink. V jejím národním kole, které se letos konalo 29. dubna v Brně, zvítězil Jan Lukas se svým originálním koktejlem Eco-tonni (stačilo zaměnit jedno písmenko a mohl to být další drink magazínu ego!). Koktejl bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále 17. června v Praze. Vítězný nápoj je kombinací čerstvé okurky s anýzem, jahodami a levandulí. Nechybí minerální voda Mattoni, která musí být součástí všech koktejlů míchaných v rámci soutěže. Další podmínkou je také nízká kalorická hodnota nápojů a návaznost na současné koktejlové trendy.

Myšák se převléká do Ambiente

"Dočasně uzavřeno, připravujeme pro vás novou cukrárnu." Tak tenhle nápis už jistou dobu visí na dveřích jedné z nejznámějších pražských cukráren s více než stoletou tradicí. Možná jste hned uhodli, že jde o Myšáka ve Vodičkově ulici. Gourmetguru zjistil, že většinovým vlastníkem celého objektu se přibližně před půl rokem stala skupina KOH-I-NOOR. "V místě cukrárny vznikne gastronomický provoz nadstandardní úrovně, hlásající příslušnost k tradičním českým značkám a prvorepublikovým hodnotám," prozradil Martin Doležal, mluvčí KOH-I-NOOR holding. Protože se podle jeho slov jedná o kategorii "trofejních nemovitostí", byl o pronájem prostoru enormní zájem. Firma nakonec uzavřela dohodu o pronájmu cukrárny se společností Ambiente podnikatele Tomáše Karpíška. "Rádi bychom navázali na tradici cukrárny Myšák. Hostům nabídneme dorty a zákusky z Café Savoy a výběrovou kávu. V tuto chvíli přemýšlíme s architektkou Terezou Froňkovou o úpravách interiéru," potvrdil Gourmetguruovi Tomáš Karpíšek. Otevření předběžně plánuje ke konci tohoto léta.

HN

Ještě na vás čeká 10 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.