Barva žlutobílá se slámovými záblesky, vůně šedomodré horské protěže, chuť čerstvá a bystrá jako horský potok.
Foto: archiv
Víno Trentino Pinot Grigio Dorigati se již pět generací vyrábí v městečku Mezzocorona. Voní jako horská protěž, má interesantní mineralitu a krátkou dochuť.

Když přijedete do lyžařského střediska po sezoně, má to výhody i nevýhody. Přesvědčila jsem se o tom letos o Velikonocích v italské Arabbě v Dolomitech. Výhoda je jasná, najednou se nemusíte mačkat mezi hlasitými lidmi, poslouchat dupání lyžařských bot a modlit se, aby v restauraci byl volný aspoň ten malý stůl u záchodů. Ale má to i nevýhody, například to, že z 20 restaurací je otevřená jen jedna. A to ještě pouze ty večery, kdy se majitelce chce otevřít. Naštěstí se dvakrát "chtělo" a jen jednou "nechtělo", což je docela dobré skóre.

A najednou si užijete i pozornosti číšníka, v tomto případě pohledného modrookého Itala, který nemusí zmateně pobíhat mezi stoly v přeplněném podniku, ale pozornost dělí pouze mezi vás a vaše kamarády a pak ještě jeden stůl s místními štamgasty. První večer jsme si od něj nechali přinést místní tramín, což nebyla vyloženě chyba… no, ale ani žádná velká výhra. Další večer jsem už nic neponechala náhodě a zeptala se číšníka, co si lidé nejčastěji objednávají. A že prý Pinot Gris.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.