Slavnostní ocenění dvanácti držitelů titulu Laskavec v neděli 23. dubna 2017 ve Stavovském divadle.
Foto: Jan Tichý Photography
Nadace Karla Janečka každý měsíc v rámci projektu #laskavec oceňuje lidi, kteří nezištně konají dobré skutky. V prvním ročníku představila dvanáct příběhů dobrosrdečných lidí. Ti se sešli v neděli 23. dubna na slavnostním večeru ve Stavovském divadle a představili se veřejnosti.

V neděli 23. dubna krátce po poledni se Sloupový sál pražského Rudolfina pozvolna začíná plnit. Ve znovuotevřené kavárně Café Rudolfinum se poprvé pohromadě setkávají držitelé titulu Laskavec ocenění v uplynulém roce Nadací Karla Janečka. Lidé s velkým L se svými skutky snaží ze světa vytvořit lepší místo k životu (jednotlivé příběhy si přečtěte zde).

Prvotní ostych se ztrácí velmi záhy, všichni ocenění jsou vřelí lidé. Brzy si rozumí i díky podobnému zaměření svých činností, jako například otec Šebestián pečující o lidi bez domova a Vlasta Říhová pomáhající maminkám v nouzi.

Je zřejmé, že všichni ocenění ve svých dobročinných aktivitách pokračují. "Velký pokrok vidím především v Montessori vzdělávání, v září budeme otvírat další třídu," říká spokojeně umělkyně Zdeňka Morávková, která vytváří vzdělávací i kulturní příležitosti v oblasti odlehlých Rychlebských hor. "Podařilo se sehnat dokonce tři postele pro hospic," přidává se také Olga Štrejbarová z Jihlavy, která se věnuje opuštěným seniorům.

Během společného oběda se také ladí podrobnosti slavnostního večera ve Stavovském divadle, který završí úspěšný první ročník projektu #laskavec Nadace Karla Janečka.

Po obědě se proto přesouváme z Dvořákova nábřeží do Železné ulice, kde klasicistní budova z roku 1783 otevírá dveře více než šesti stovkám lidí: oceněným laskavcům, jejich rodinám a přátelům, těm, kteří je nominovali, i široké veřejnosti. V osm hodin sál Stavovského divadla potemní a úvodní snímek představuje všech dvanáct laskavých příběhů.

HN

Ještě na vás čeká 30 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.