Čokoláda - ilustrační foto
Foto: brainscape.com
Čokoládové studio otevře na dvou místech v Česku tradiční výrobce české čokolády Orion. Návštěvníci budou moci ochutnat připravenou čokoládu a na kreativních workshopech si vytvoří vlastní. Studio bude hostit pražské Café Záhorský a olomoucké CAFE87.

Už více než 120 let vznikají v olomoucké továrně Zora tabulkové čokolády a tyčinky Orion. Při příležitosti Velikonoc Orion pořádá ve spolupráci s agenturami Zaraguza a Indep Čokoládové studio, odkud si návštěvníci mohou odnést čokoládu vlastní výroby a také ochutnat tu profesionálně vytvořenou.

"Čokoládu vyrábíme z udržitelných ingrediencí. Až 80 procent mléka pochází od českých a slovenských výrobců a 85 procent cukru je českého původu. Kakao z Pobřeží slonoviny je certifikováno v sytému UTZ (certifikát udržitelnosti – pozn. red.)," uvádí Stanka Růžičková, manažerka projektu Čokoládové studio značky s ikonickou hvězdou v logu.

Tu vytvořil prvorepublikový malíř Zdenek Rykr. Umělec začal v roce 1921 vytvářet obaly, letáky a plakáty pro Orion, který byl jedním z největších výrobců čokolády a cukrovinek v meziválečném Československu. Kromě čokoládové hvězdy a nápisu Orion Rykr vytvořil třeba mouřenína na obalu tyčinky Kofila. 

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.