Jednotlivé drinky mají vystihovat konkrétní divadelní postavy. Na obrázku koktejl Charlie Chaplin s autorkou.
Foto: Jakub Jíra
Brněnský Bar, který neexistuje vytvořil koktejly k příležitosti mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno. Ten každoročně uvádí hry slavných zahraničních souborů i to zajímavé inscenace z české divadelní scény. Při tvorbě drinků se barmani nechali inspirovat divadelními rolemi.

Od konce února si v brněnském Baru, který neexistuje můžete dát koktejly inspirované programem osmého ročníku Divadelního světa Brno. Na mezinárodní festival, který začíná 12. května, se poslední únorový den rovněž začaly prodávat vstupenky. Majitelé baru Jan Vlachynský a Andrej Vališ o nové nabídce drinků mluví jako o "naprostém masakru". Tomu Gourmetguru věří, protože i další podniky dvojice, 4pokoje a Super Panda Circus, staví na neotřelém konceptu.

Tým Baru, který neexistuje si ve spolupráci s festivalem Divadelní svět Brno připravil čtyřiadvacet drinků, kterým byly předlohou divadelní inscenace – třeba Oidipus, Louskáček či Carmen. Ochutnávek koktejlů se zúčastnili také dramaturgové brněnských divadel spolu s herci, aby mohli posoudit, do jaké míry barmani vystihli profily rolí. Každý koktejl je totiž spjatý s příběhem divadelní postavy.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.