SmetanaQ
Foto: Archiv SmetanaQ Café & Bistro
Poničená budova v Divadelní ulici, kterou před čtyřmi lety otřásl výbuch plynu, znovu ožívá. Na podzim se zde otevřelo centrum pro české umění a design, teď se přidala kavárna SmetanaQ Café & Bistro.

Noví majitelé domu v Divadelní ulici, který před čtyřmi lety poničil výbuch, teď část budovy zpřístupňují veřejnosti a Gourmetgurua zaujal nápad otevřít v přízemí kavárnu. Podnik mezi univerzitními budovami FAMU a FSV, do kterého se vchází ze Smetanova nábřeží číslo 4, dostal název SmetanaQ Café & Bistro. Je součástí centra pro české umění a design, které tu otevřelo na podzim minulého roku.

Před čtyřmi lety v domě došlo k výbuchu plynu a o měsíc později se ho Řízení letového provozu rozhodlo prodat. Novým majitelem se stala Lázeňská investiční, která nabídla více než 210 milionů korun. Teď místo znovu ožívá – díky designérům i nové kavárně SmetanaQ.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.