Jogínka a oděvní návrhářka Kateřina Černá
Foto: Lukáš Bíba
Při studijním pobytu v Anglii se oděvní návrhářka Kateřina Černá seznámila s kundalini jógou. Rytmickým cvičením s jasně danou choreografií. V centru Prahy teď otevřela prostor, v němž prodává lněné oblečení vlastní výroby a pro návštěvníky plánuje meditační a jogínské kurzy.

Multifunkční showroom K.BANA, který v úterý 14. února otevřel v centru Prahy, je splněným snem jogínky a oděvní designérky Kateřiny Černé. Šije v něm, vystavuje a prodává lněné oblečení a připravuje jogínské semináře, přednášky a meditační sezení. Společným jmenovatelem je kundalini jóga, dynamické cvičení v rytmu, s přesnou choreografií jogínských pozic neboli ásan.

Černá vystudovala oděvní návrhářství na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a pak na pět let odjela do Londýna, kde sbírala zkušenosti v oboru módního designu – především co se týče technologie řemeslného zpracovávání oděvů, na které klade větší důraz než na trend. V Anglii pracovala v několika návrhářských studiích, pro oblíbenou jógu však nemohla najít vhodný prostor. "Dva roky jsem hledala, až si mě jóga našla sama," vzpomíná.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.