Fotografie s valentýnskou tematikou ze série „toužím, abys po mně toužil...“
Foto: Dita Pepe
Potřebuje láska svůj speciální den? Většina dotázaných odpoví, že nikoliv. Chovat se zamilovaně na Valentýna je stejné klišé jako opít se na silvestra. Dělají to jen amatéři. Anebo ne? Požádali jsme pět autorek o povídku na toto téma.

Mohla bych její ušlechtilé švitoření poslouchat celé dny. Když mluví o slavných režisérech, s nimiž se zná, bývají "pozoruhodní", případně "nepominutelní". Když se jí někdo líbí, jeho přítomnost bývá "elektrizující", je-li potřeba někoho osočit, pochybuje, zdali je dotyčný "tak úplně při smyslech". Bridget Baileyová z britského Bristolu, města, kde se s běžným člověkem kvůli měkkým "l" skoro nedá dorozumět, své křestní jméno vyslovuje s ryčným "r". Bridget je aristokratkou, jakou se mladá Angličanka ze střední třídy může stát jedině ve střední Evropě.

"No to mě teda poser, dneska je Valentýna," ozve se změněným hlasem z rohu místnosti, kde obvykle sedává, a já s údivem zjišťuji, že je to ona: éterická bytost, kvůli níž by průměrný jezerní básník odložil cestu do hospody. A tetelím se − právě jsem se dozvěděla, jak to zní, když britská královna řekne "Oh, fuck me, it's Valentine's day."

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.