Fotografie s valentýnskou tematikou ze série „toužím, abys po mně toužil...“
Foto: Dita Pepe
Potřebuje láska svůj speciální den? Většina dotázaných odpoví, že nikoliv. Chovat se zamilovaně na Valentýna je stejné klišé jako opít se na silvestra. Dělají to jen amatéři. Anebo ne? Požádali jsme pět autorek o povídku na toto téma.

Helenin manžel přijal Valentýna jako nutnost. Byla to jedna z mála věcí, na které Helena posledních pár let trvala. Měl ji rád, proč by jí zrovna v této maličkosti nevyšel vstříc? Loni, čtrnáctého, pořídil v knihkupectví maličkou knížku, stálo na ní Jaroslav Seifert: Venuši dát hlavu do dlaní. Milovala básně. Bude mít radost, usmál se. Strčil ji do tašky a spokojeně kráčel domů. Dneska v pět odpoledne, těsně po jídle, dárky si vymění a pak se políbí, tak jako každý rok. Nasedl do autobusu, nasadil brýle a otevřel roztomilou knihu s verši. Oči mu spočinuly na jednom z nich, začetl se…

Píseň o lásce

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.