Předjaří v Královské zahradě - Ilustrační foto.
Foto: HN – Matej Slávik
Tržby květinářství každoročně na Valentýna prudce rostou. Kytice s bonbóny jsou už přežité, dnes lidé chtějí pugéty třeba ve tvaru kytary, říkají květináři. Nejoblíbenější je prý ale klasika - kytice rudých růží.

Češi se k oslavám svatého Valentýna nehlásí s takovým nadšením jako lidé z anglosaských zemí. Květina pro partnerku, malý dárek či pozvání na večeři se ale 14. února staly i u nás často darovanou milou pozorností.

Pokud právě kroutíte hlavou a Valentýn se vás ještě nedotkl, zřejmě patříte mezi menšinu. Důkazem jsou každoročně dlouho dopředu rezervovaná místa v restauracích a fronty v květinářství. "Počty objednávek nám na Valentýna vždy enormně rostou, i o dva tisíce procent," uvádí obchodní ředitelka pražského květinářství Belles Fleurs Hana Janatová, která značný podíl na vysokých tržbách přisuzuje cizincům.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.