Architektka Eva Jiřičná stojí za novou tváří showroomů Beltissimo.
Foto: HN – Matej Slávik
"Tři sta let staré domy fungují díky tomu, že byly kvalitně postavené. A kvalita stojí peníze," říká Eva Jiřičná. Panelákové bydlení je podle ní na hranici lidskosti. Světoznámá architektka stojí i za právě probíhající výstavou Jana Kaplického v Tančícím domě. Pro pražskou prodejnu značky Beltissimo nyní vytvořila interiér, jehož dominantou je skleněný lustr na míru.

Architektka Eva Jiřičná neustále cestuje mezi Londýnem, New Yorkem, Paříží a Prahou, kde právě probíhá realizace jejích aktuálních projektů. "Měla bych už trochu zvolnit," usmívá se elegantní dáma v černém. Když usedáme v pracovně jejího studia AI Design, které v Praze vede spolu s architektem Petrem Vágnerem, trochu ve spěchu usrkává černý čaj s mlékem – pěkně po anglicku.

Ačkoli se právě Velká Británie pro jednu z největších osobností české architektury stala domovem, do Česka se stále vrací. Kromě nové budovy Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně stojí také za retrospektivní výstavou architekta Jana Kaplického, s nímž několik let žila, a za novou podobou showroomů Beltissimo, značky prodávající obuv a doplňky. První prodejna Beltissima v novém designu se na začátku roku otevřela v Obchodním centru Chodov.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.