Vzpomínky z raného dětství nás mohou ovlivnit na celý život. - Ilustrační foto
Foto: Shutterstock
Někdo tvrdí, že z raného dětství si nic nepamatuje, jiný si vybaví detail i z doby, kdy mu byly dva roky. "Nejstarší vzpomínka" může ovlivnit celý náš život. Co si z raného dětství pamatují naši čtenáři? Zeptali jsme se na Facebooku.

Ze kdy pocházejí vaše nejranější vzpomínky? Pokud je to z doby, kdy vám bylo méně než šest let, patříte zřejmě k menšině. Vzpomínky z období kolem tří let nemusí být výjimečné, téměř jisté ale je, že si nedokážeme vybavit vůbec žádné zážitky z prvních dvou let našeho života. Proč? Vzpomínky se totiž podle názoru mnohých odborníků uchovávají v paměti až s rozvojem řeči, jazyk pomáhá naše vzpomínky strukturovat.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.