František Malotín (87) dodnes působí jako terapeut při hře na příčnou flétnu.
Foto: Matej Slávik
Ve hře na příčnou flétnu u nás kdysi způsobil revoluci. Na unikátní nástroje, jež pak začal také sám doslova "na koleni" vyrábět, dodnes hrají flétnisté po celém světě. František Malotín je mistrem mnoha oborů - flétnový virtuos, pedagog i terapeut.

Příčnou flétnu poprvé držel v rukou, když mu bylo třináct, a posléze začal hrát také s vesnickou kapelou. "Jen tak, pro radost," říká František Malotín. Tehdy by ho ani nenapadlo, že se v budoucnu vydá na dráhu profesionálního flétnisty, stane se posléze uznávaným pedagogem i výrobcem těchto dřevěných a kovových nástrojů, které se díky řemeslné preciznosti dostanou daleko za hranice České republiky.

Kluk z velkostatku

"Nejsem Pražan a necítím se ani jako městský člověk," říká rozhodně, když usedáme v jeho malé pracovně na Pankráci, kam se nedávno přestěhoval. Ve volném čase však nastartuje svůj terénní džíp a z města míří na chalupu v jižních Čechách, kde fotografuje přírodu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.