Proměna slavného lahůdkářství Jana Paukerta
Foto: gourmetguru

Proměna slavného lahůdkářství Jana Paukerta

Lahůdkářství Jana Paukerta na Národní třídě v centru Prahy bylo už za první republiky vyhlášené svými chlebíčky a různými dobrotami, na nichž ujížděly i takové osobnosti jako Lída Baarová či Jan Werich. Jasně, na to si Gourmetguru pamatovat nemůže, ale na ty skvělé chlebíčky ano, protože se tu prodávaly vlastně ještě nedávno. Žel, i když dům na Národní třídě prošel rekonstrukcí a lahůdkářství tu bylo znovu otevřeno v roce 2008, po sedmi letech ho zavřeli kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Tehdy se zdálo, že stoleté tradici odzvonilo, vždyť Gourmetguruovi i současný vlastník licence značky potvrdil, že investice do rekonstrukce by byla už neúnosná. Nový provozovatel, velkoobchodní společnost Tyfery, nakonec problém vyřešil po svém a vsadil na nové místo i nové zákazníky na Rohanském nábřeží. Prvním podnikem chystané franšízy se stalo Bistro Jan Paukert v budově Rohan.

Když se tam zvědavý a řádně natěšený Gourmetguru vydal na první snídani, byl nejprve překvapen moderním interiérem. Ale po pár minutách musel přiznat, že jednoduchý design oslovuje jistě mladé lidi pracující v okolních kancelářích a zároveň nezastiňuje Paukertovu minulost: masivní dubové lamely na zdech, stropě i v prostoru odkazují k tradičnímu logu značky.

HN

Ještě na vás čeká 40 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.