S Němci máme stereotypně spojenu jistou upjatost. Jak je to však u vína? Nečekáme u něj víc živelnost a nespoutanost než upjatou předvídatelnost?
Foto: archiv
Dokonalost, pořádek a řád bývají vlastnostmi Němců. Jak je na tom německé víno? Od něj přece jen čekáme spíše živelnost.

Člověk nemá propadat stereotypům, já jsem však u německých vín vždy trochu na rozpacích. Ano, právě proto, že jsou německá. Ne že bych neměla Němce ráda. Dokonalost, pořádek a řád jsou sympatické vlastnosti. Ale jen do určité míry. "Přece tu nebudeme stát jako Němci," žertuje obvykle můj muž, když na přechodu pro chodce svítí sice červená, ale široko daleko není žádné auto. Jak je to však u vína? Nečekáme u něj víc onu živelnost a nespoutanost než upjatou předvídatelnost?

Můžu vás uklidnit, vína z Pfalze rozhodně upjatá nejsou. Druhá největší vinařská oblast v Německu se táhne od francouzských Vogéz směrem do německého vnitrozemí. Je suchá a slunečná. Bad Dürkheim se svými 800 hektary vinic je pak největší vinařskou obcí v Německu. Zdejší vína (podobně jako v dalších německých a rakouských oblastech) prošla celkem dramatickým obloukem. Od divokých, "vášnivých" vín obvyklá v 18. a 19. století přes polosladká "Liebfraumilch" až po dnes moderní suchá a lehká vína s ovocnou chutí.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.