Léna Brauner
Foto: Archiv Lény Brauner
Jako malá kresbami zaháněla noční můry, v dospělosti, už jako umělkyně, chodila pět let s liščím ocasem přišpendleným k oblečení. Maluje vším, co má pigment - třeba i popelem z cigaret nebo vlastní krví. V současnosti Léna Brauner vystavuje v holešovickém Vnitroblocku a chystá vlastní tetovací a umělecké studio.

Emoce, tajemství, fantazie, sny i realita – to všechno se mísí v tvorbě Lény Brauner, drobné světlovlásky s velkými ambicemi a pozorovatelským talentem. "Necítím se být ve škatulce umělců. Jsem tvrdohlavý a cílevědomý člověk, který si dělá, co chce, co ho baví a činí ho šťastným," říká samozřejmě.

Několik let nepřetržitě nosila liščí ocas připevněný na šatech a šokovala jím kolemjdoucí, experimentuje s tetovacím strojkem a o svých obrazech říká, že se jí nelíbí. Alespoň ne déle než hodinu a půl. A každý její počin je tak trochu hazardem s lidskou reakcí.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.