Trump prezidentem
Foto: Miloš Čermák
Američtí satirici jsou z nového prezidenta nešťastní. Jak parodovat muže, který v realitě překonává nejdivočejší fantazie humoristů? Těžko. Jde ale do tuhého, Donald Trump se ujímá úřadu, a tak ani satira nemůže prostě hodit flintu do žita. Požádali jsme přední české autory - spisovatele, kreslíře i komiky -, aby si představili, co nás v příštích čtyřech letech s Trumpem všechno může potkat.

Donald Trump. Člověk, který se sám z nuly (on říká z nuly, ale ve skutečnosti dostal počáteční kapitál od svého otce − deset milionů dolarů) vypracoval tak vysoko, že výš už to nejde. Czechia a USA jsou si teď víc podobné. USA mají svého Babiše. Ale na rozdíl od Andreje Donald odmítl plat za to, že bude zastávat úřad prezidenta. Měl by mi být víc sympatický než Andrej? Ano, měl by. A je mi víc sympatický než Andrej? Ano, je. Věřím Donaldovi každé slovo. Podporuji ho ve všem, co chce udělat.

"Postavíme zeď, která se bude táhnout přes celé hranice!" Ano, prosím. Chci zeď! Teď hned! Zeď tak vysokou, že žádný Mexičan už neprojde. A je mi jedno, že statisticky valná většina nelegálních přistěhovalců z Mexika se do USA nedostane přes hranice po zemi, ale vzduchem. Koupí si letenku, přistanou na letišti, na záchodě spálí svůj pas a doklady a je to. Na to já kašlu! Chci tu zeď!

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.