Policista Daniel Kafka
Foto: HN – Tomáš Škoda
Když se policista Daniel Kafka ocitl na invalidním vozíku, chtěl se vším skoncovat. Věděl, jak na to - vyšetřoval spoustu sebevražd. Na kriminálku se nakonec vrátil.

Dělal práci, kterou většina lidí zná z kriminálních seriálů. Chytal zloděje, kteří vykradli hospodu, byt nebo si přisvojili auto. Osvědčil se a za necelé dva roky mohl přejít z "majetku" na násilnou trestnou činnost. Sebevraždy, podezřelá úmrtí, znásilnění, loupeže, ublížení na zdraví až po vraždu, které se v letech 2010−2012 na Zlínsku udály, vyšetřoval na pozici operativce Daniel Kafka.

"Je to práce v terénu mezi lidmi − většinou ze společenského dna. Chodil jsem po hospodách i do bordelů, občas jsem někomu něco strčil nebo dobil kredit v telefonu, abych získal potřebné informace. Byl jsem pořád potrhaný, protože běžně skáčete po střechách, vykopáváte dveře a s někým se perete," přibližuje svoji tehdejší pracovní náplň svalnatý čtyřicátník s ostře řezaným obličejem. Je to přesně ten typ, který odpovídá všeobecné představě policajta z kriminálky. Pro ni sympatický rodák z valašského Slavičína pracuje i v současnosti, přestože se už skoro pět let pohybuje na vozíku.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.