Architekt Oliver Kálnássy
Foto: HN – Lukáš Bíba
Architekt Oliver Kálnássy má stavebnictví v krvi; jeho otec projektoval rekonstrukce historických domů a kostelů. Kálnássy se usadil v Brně, kde si postavil dům se zahradou na střeše. Za dřevostavbu obloženou balíky slámy získal prestižní ocenění.

Toužil po kariéře profesionálního fotbalisty, nakonec se však vydal na dráhu architekta. Díky hlubokému vztahu k přírodě a touze osobně doladit každý detail postavil Oliver Kálnássy pro svou rodinu dům nedaleko lesa, ze dřeva a se zahradou na střeše. Dřevostavby se staly jeho specialitou a Slaměný dům ve stodole, který stvořil spolu s výtvarným umělcem Lukášem Gavlovským, získal ocenění Nový domov roku 2008 v kategorii Rekonstrukce.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.