Venkovní sauna NUUK na břehu Labe
Foto: Dita Havránková
Kamarádky Natálie Barcalová a Aneta Kohoutová, milovnice saunování, se inspirovaly pobytem ve Finsku a venkovní saunu postavily i v Česku. Přímo na břehu Labe, u Hradce Králové, ji otevřely 30. listopadu. A přidružily k ní i "kulturní osvěžovnu" - pořádají se tu koncerty nebo společné sledování filmů.

Na břehu slepého ramene Labe vyrostla sauna jako vystřižená z finské krajiny. Vedle ní stojí maringotka – při bližším pohledu zjistíte, že jde o kulturní prostor, který relaxaci v sauně doplňuje. O vše se postarala dvojice kamarádek Natálie Barcalová a Aneta Kohoutová, které nápad okoukaly ve Skandinávii.

"Pojetí 'naší' sauny koření daleko na severu mezi vřesy a kamennými jezery. Vřes jsme nahradili lipami a jezero proudem řeky Labe," uvádějí saunu NUUK na webových stránkách. 

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.