Adam Karásek (vlevo) a Jiří Mrázek, zakladatelé studia Nanovo.
Foto: archiv Nanovo
Kamarády Adama Karáska a Jiřího Mrázka spojuje zájem o recyklaci a renovování. A také to, že je neláká stálá pracovní doba. V roce 2011 proto svůj "garážový byznys" přetvořili v designérské studio Nanovo, kde vrací lesk zapomenutým předmětům z 2. poloviny 20. století.

Adam Karásek a Jiří Mrázek se znají od základní školy. Poté vystudovali odlišné obory, znovu se ale sešli na přednáškách o třídění odpadu a recyklaci, které pro děti a mládež pořádala obalová společnost Eko-kom. Shodli se, že se recyklaci a renovování chtějí aktivně věnovat, a v roce 2011 proto založili studio Nanovo. V něm zapomenutému nábytku a doplňkům z druhé poloviny 20. století navrací lesk a mění je v designové kousky pomocí truhlařiny, nátěru nebo třeba čalounění.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.