Michal Viewegh, spisovatel
Foto: Tomáš Nosil
Mám zakázáno fňukat, říká nejúspěšnější český spisovatel. A tak to nedělá. Spíš realisticky hodnotí, oč před čtyřmi lety přišel a co už dostal od života zpátky.

Ta změna! Ještě před půlrokem dával rozhovory, které vyznívaly poněkud temně. Ani dnes se nenechá manipulovat k naivnímu životnímu nadšení, ale vypadá dobře: jeho figura snese sérii fotografií v černém nátělníku, trpělivě pózuje i na mraze a nedá na sobě znát nepohodlí. Je ochotný a otevřený. Od dramatické zdravotní příhody se závažnými následky pro tělo i mysl, jíž byla prasklá aorta, uplynuly na počátku prosince čtyři roky. Tomu, kdo jej předtím neznal, však může někdejší Michal Viewegh v tom dnešním, melancholičtějším, prosvítat. Zdá se, že je v Sázavě, v jakémsi "sídle rodu Vieweghů", spokojený.

Váš poslední román, který se jmenuje Melouch, mi udělal jakousi mimoliterární radost. Zdál se mi hravý, poťouchlý, nabyla jsem z něj dojmu, že se vám po událostech z posledních let zase daří. Daří se vám doopravdy?

Z románu o gigolovi a nájemném vrahovi na vás jde životní pohoda?

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.